برنامه های زيست محيطی اورند پیشرو

یکی از مخاطرات زیست محیطی کره زمین از بین رفتن تعادل در چرخه حیات کره زمین بوده که عمده ترین دلیل آن مربوط به فعالیتهای انسان امروزی است. استفاده از وسایل نقلیه آلاینده، کارخانجات صنعتی، رشد جمعیت، قطع درختان و سایر فعالیتهای روزمره باعث از بین رفتن تعادیل اکو سیستم کره زمین شده است. این مخاطرات باعث افزایش دمای کره زمین، آلودگی هوا، آب و از بین رفتن انرژی های فسیلی می شود. بدین منظور از دهه 90 میلادی در سراسر جهان مجموعه ای از الزامات جهت کنترل آلایندگی وسائل نقلیه تدوین و اجرا شده است. این الزامات میزان انتشار گازهای گلخانه ای به لایه اوزون را کنترل می کند.

 

این مجموعه استاندارد ها در قاره های مختلف و کشور های مختلف به نام های گوناگون، ولی با یک هدف جاری شده اند. هدف از این استانداردها، کنترل انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای است که با پیشرفت تکنولوژی، امکان دستیابی به سطوح سختگیرانه تر امکانپذیر گردیده و به تبع آن این الزامات به نسخه های بالاتر ارتقاء یافته است. در جدول ذیل زمان تبعیت از الزامات زیست محیطی در کشورهای مختلف مشخص شده است.

 

شرکت اورند پیشرو از سال 1383 با رویکرد ارتقاء استانداردهای ایمنی و زیست محیطی اقدام به تدوین برنامه استراتژیک جهت ارتقاء کیفی قطعات خودروهای تولید داخل کشور نموده است. در این راستا با ارتقاء قابلیتهای تکنولوژیکی و تکیه بر دانش R&D، خودکفایی کشور در تولید محصولات مطابق با آخرین الزامات زیست محیطی جهان را امکانپذیر نموده است.

Send Ajax